Dnes, 12. května, slavíme Mezinárodní den sester. Tento den byl vybrán na počest výročí narození Florence Nightingale (12. května 1820), zakladatelky moderního ošetřovatelství a průkopnice v oblasti zdravotní péče. Jeho cílem je oslava a uznání práce zdravotních sester, ošetřovatelek a bratrů po celém světě, připomínka důležitosti jejich profese pro společnost.

Za sebe a za celé vedení sušické nemocnice bych chtěl našim sestrám, bratrům, ošetřovatelkám, sanitářům a vlastně všem, kterí pečují o zdraví a blaho našich pacientů, poděkovat za jejich obětavou a namáhovou práci.

Díky za vaše úsměvy, laskavá slova a pochopení pro stesky, nářky a obavy pacientů, za ochotu starat se a pomáhat. Přeji vám všem pevné zdraví, hodně lásky, pohodu a spokojenost v osobním i pracovním životě.

MUDr. Roman Vanžura

Asistent nemocnice

Jsme tu pro vás

Chatbot s umělou inteligencí.
Nenahrazuje lékařskou konzultaci. Vaše zprávy ukládáme pro provoz služby max. 30 dní.